Rozpoczęła się akcja WEŹ PARAGON

paragon2

W całej Polsce trwa zimowa edycja akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów „Weź paragon”.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi, że wydawanie paragonu w sklepie ma znaczenie nie tylko dla klienta, ale dla każdego z podatników. Urzędnicy chcą pilnować sprzedawców, by każdą transakcję rejestrowali w kasach fiskalnych i tym samym przestrzegali zasad uczciwej konkurencji. Kampania prowadzona jest od 2004 roku .
Partnerem akcji jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wsparciem służą powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów, wojewódzkie Inspektoraty Inspekcji Handlowej, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, Business Centre Club oraz samorządy lokalne i niektóre przedsiębiorstwa.
Wydanie paragonu jest obowiązkiem każdego sprzedawcy niezależnie od tego gdzie robimy zakupy. Pamiętajmy o tym że paragon jest dowodem na zawarcie transakcji i stanowi podstawę do ewentualnej reklamacji. Biorąc paragon  zyskujemy pewność że zapłacony przez nas podatek przy zakupie towaru czy usługi trafi do budżetu państwa a nie do nieuczciwego przedsiębiorcy. W czasie jej letniej odsłony w zeszłym roku pracownicy skarbówek wystawili ponad 25 tysięcy mandatów na łączną kwotę ponad 6 mln zł za niedopatrzenia przy wydawaniu paragonów.