Nowe BIOS do drukarek fiskalnych POSNET

posnet_apteki_nowe     Od dnia 03.11.2011r. w naszej ofercie dostępne są drukarki apteczne Posnet Thermal A HS EJ oraz Thermal A EJ w nowej wersji oprogramowania.

 

 

 

Urządzenia rozszerzono o dodatkowe funkcje przydatne dla aptek, m.in: :

Automatyczna zmiana stawek VAT

Zmiany stawek VAT można dokonać bezpośrednio z systemu sprzedażowego, również automatycznie wg. wcześniej zaprogramowanej daty. Nowe rozwiązanie pozwala na przygotowanie drukarek do zmiany stawek VAT z dużym wyprzedzeniem!

Wyceny recept i leków

Na wydrukach wyceny recept, wyceny leku i wyceny leków robionych dodano możliwość wydruku linii definiowanych przez aplikację apteczną. Pozwala to wykazać na drukowanych wycenach wszystkie informacje, wymagane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rabaty i narzuty

Dodano możliwość udzielenia rabatów/narzutów do całego paragonu oraz do towarów w wybranej stawce podatkowej. Towary apteczne podlegają rabatowi/narzutowi, jeżeli cena jest równa opłacie jednostkowej (kwocie płaconej przez pacjenta za dany lek). Drukarka daje możliwość wydrukowania na paragonie informacji o łącznej kwocie udzielonych rabatów i/lub narzutów (oddzielna pozycja)

Opłaty wg stawek VAT na raporcie dobowym

Na raportach dobowych oraz okresowych dodano rozliczenie opłat w poszczególnych stawkach podatkowych. Wykonanie raportu dobowego skutkuje zapisem do pamięci fiskalnej informacji o pobranych opłatach. Ułatwia to podatnikowi rozliczenie należnego podatku VAT w danym miesiącu. Na podstawie drukowanych raportów potwierdzimy również należną aptece kwotę refundacji.